МВР отбелязва 143 години от създаването си

На 5 юли се навършват 143 години от създаването на Министерството на вътрешните работи.

На тази дата през 1879 г. Княз Александър Батенберг подписва Указ №1 за създаване на Министерство на вътрешните дела с Тодор Бурмов като министър. От 1992 година 5 юли е официален празник на служителите от вътрешното ведомство. На този ден отдаваме почит на служителите на закона, на техния професионализъм и всеотдайност в служба на обществото.

Тази година тържествената церемония за празника ще започне в 10.00 часа пред Паметника на Незнайния воин с водосвет на знамената и поднасяне на венци.

Снимка: БГНЕС

Технически средства, с която работят служителите на МВР, ще бъдат разположени в близост до храм-паметника „Св. Александър Невски”. Ще последва поднасяне на венци пред Паметника на загиналите при изпълнение на служебния си дълг служители на МВР, а по-късно в сградата на МВР ще се проведе церемония по награждаване на служители, постигнали високи професионални резултати, от ръководството на МВР. 

Related Articles

Патриаршеската катедрала “Св. Александър Невски” отбелязва своя храмов празник

На 23 ноември Светата Православна църква отбелязва паметта на св. благоверен княз Александър Невски, а Патриаршеската катедрала „Св. Александър Невски“ ще отбележи своя храмов празник,…

Responses

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial