Празник на сланината събира хиляди в Априлци

В Априлци днес започна традиционния празник на сланината и греяната ракия. След две години прекъсване заради пандемията от КОВИД-19, днес в Априлци дойдоха хиляди гости от цялата страна, за да опитат вкусната сланина и благата греяна ракия, предаде кореспондентът на БГНЕС в региона.

Гостите ще могат да дегустират вина и да се насладят на разнообразна музикална програма с участието на изтъкнати народни изпълнители и местни фолклорни групи, каза за БГНЕС кметът на Априлци Тихомир Кукенски.

Предвидени са конкурси и атрактивни забавления. Точно в 12 часа на сцената излезе и Валя Балканска. Празникът продължава и утре. 

Снимки: БГНЕС

Related Articles

Балканската шарена черга отново обви с багрите си село Шишковци

Балканската шарена черга отново след две години прекъсване се спусна и обви с колорита си село Шишковци, мястото където рисува ненадминатите си картини Владимир Димитров-Майстора,…

Responses

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial